Vše začalo nenápadným založením FB profilu s názvem Rozběháme Luži. Psal se rok 2019, krásná doba, rozumějte před Covidem, přesněji 12. února 2019. Na tomto FB profilu se spustila diskuze, přihlásilo se prvních pár „členů“ a hned 23. 2. 2019 se uskutečnil historicky první společný běh naší skupiny. Členů, ať už těch aktivních i těch pasivních, začalo přibývat a vše začalo nabírat širší rozměr. Každý, kdo s námi začal, zjistil, že běh je skvělý. Každému z nás dává nejen fyzickou sílu, ale i duševní pohodu. Nejpřínosnější byla skutečnost, že ze skupiny do té doby cizích, naprosto rozdílných lidí vznikla parta, která je schopná více, než jen spolu běhat po lesích. Rozhodli jsme se více naši činnost propagovat a dostávat mezi lidi. První takovou akcí bylo autorské čtení se spisovatelkou a blogerkou Zuzanou Součkovou. 

Další bylo naše vystoupení na hradě Košumberku u příležitosti promítání filmu Ženy v běhu a lidí sledujících naší skupinu, začalo přibývat více a více. S tím ruku v ruce přišla myšlenka povýšit naše aktivity na ještě vyšší stupeň. Protože jsme parta opravdu akční, tak během krátké chvíle vznikl 1.charitativní běh: „Běh pro Patrika
I přes nepřízeň počasí se nám podařilo uspořádat skvělou akci a vybrat pro Patrika 17 602 Kč. Jedna akce skončila a hned tu byl další nápad. Řekli jsme si, že uděláme něco pro rodiny s dětmi, něco co tu ještě nebylo a tak vznikla Tajemná cesta se světýlky. Dva měsíce příprav přinesly své ovoce, o čemž svědčilo 400 spokojených, až nadšených účastníků. Organizování akcí nám přineslo velké emoce a nadšení, proto jsme se rozhodli pokračovat v těchto aktivitách nadále. Z toho důvodu jsme založili spolek Rozběháme Luži z.s.

Od té doby jsme pořádali a pořádáme spousty dalších skvělých sportovních, kulturních a společenských akcí, jejichž přínosem není jen zvýšená fyzická kondice, ale např. také přispění a pomoc v boji s životními nástrahami těm, ke kterým nebyl osud dvakrát vlídný.
Aneb každý, kdo se nevzdal a bojuje dál, 
je vítěz!

image

Podporují nás