image
image

Korálky pro Natálku 2

Již tradičně  se můžete tešit na akci, která nás bude provázet celým létem. A komu budeme chtít pomoci tentokrát? Nejedná se o nikoho jiného než o naši známou Natálku, pro kterou jsme podnikli menší akce už v loňském roce. Usoudili jsme však, že si zaslouží, abychom pro ni podnikli něco většího, a proto je tady akce Korálky pro Natálku 2. Níže si připomeneme její příběh vyprávěný rodiči a jejich největší potřeby, se kterými jim chceme pomoci. Připojte se prosím k této pomoci s námi, ať můžeme zase vykonat nějaký dobrý skutek, který má konkrétního adresáta. Pro úkoly, výzvy a podobné vylomeniny v podáních, na které jste od nás zvyklí, sledujte zde na webu a našich sociálních sítích.

Příběh Natálky:
"Naše dcera Natálka Dittrichová je velká bojovnice! Od narození trpí dětskou mozkovou obrnou s výraznými dyskinetickými projevy. Natálce je osm let a žije se svojí rodinou v Borové. Celodenní péče o Natálku je náročná jak fyzicky, tak finančně. Natálka potřebuje nejen různé rehabilitační pomůcky, ale velmi důležité je také přizpůsobit prostředí v domě a před domem, aby vše bylo snazší jak pro dceru, tak i pro nás, rodiče. Natálka roste, a tak bude potřebovat nové koupací lehátko. Nejvíce ale budeme potřebovat zhotovit bezbariérový vstup do domu. Těch věcí, které Natálka potřebuje a bude potřebovat je samozřejmě mnohem víc, ale bezbariérový přístup do domu by nám v tuto chvíli pomohl nejvíce.
Natálka chodí do školy v Poličce, kde je moc šťastná, ráda se učí, tráví čas se spolužáky a se svojí úžasnou asistentkou, která ji stále posouvá vpřed.
Naše dcera je pro nás obrovský dar. Naučila nás nahlížet na svět v jiných perspektivách a dokonale uspořádala naše životní hodnoty."


Akce korálky pro Natálku 2 vyvrcholila v sobotu 15. 9. 2022 v Luži na fotbalovém stadiónu. Akce odstartovala jak se patří běžeckým závodem na 8 a 4 km a následně pokračovala tombolou o skvělé ceny a bohatým kulturním programem. Všichni, ale především děti si mohli vyzkoušet naší překážkovou dráhu a později i zablbnout na skákacím hradu. Letos nám počasí nepřálo, ale i tak se podařil skvělý výsledek v podobě vybraných 133 000 Kč , které budou použity na vybudování bezbariérového vstupu pro Natálku. e to další důležitý milník na cestě spolku Rozběháme Luži a jeho přátel. Stejně jako onen milník je důležitá cesta, která nás k němu dovedla. Děkujeme Vám všem, kteří nás na této cestě provázíte. Bez Vás bychom k našim cílům nedorazili. Děkujeme také za všechny překážky, které se nám do cesty připletly. Každá z nich byla nesmírně motivující a posouvala nás dál.


image

Akci Korálky pro Natálku 2 podpořili